+389 2 3290 020

info@gps.mk

Xiaomi влегува во автомобилскиот пазар

Geonet GPS > ВЕСТИ > Вести > Xiaomi влегува во автомобилскиот пазар

Xiaomi повеќе не е само производител на паметни телефони, компјутери, скутери, паметни производи за дома… компанијата сега го прошири своето портфолио на производи со влегување во автомобилскиот пазар во соработка со Bestune, и е подготвена да го претстави својот прв автомобил наречен Redmi SUV. Xiaomi никогаш не престанува да открива производи од секаков вид, па затоа беше очекувано дека порано или подоцна ќе се впушти во светот на автомобилите.

 

 

Bestune T77 SUV за првпат беше претставен на Саемот во Пекинг во април минатата година како Bestern T Concept, а модел на производство беше објавен на Guangzhou Auto Show во ноември минатата година. Bestune T77 SUV подготвува 1.2L турбополнач со 6-брзински МТ Менувач.

 

 

 

SUV може да се пофали со агресивен изглед од предната страна со LED фарови.

Предупредување: Не е електричен автомобил!