+389 2 3290 020

info@gps.mk

Category: Вести

Geonet GPS > ВЕСТИ > Вести

Еве ги правилата што секој вработен во Lamborghini мора да ги следи

Lamborghini е еден од најатрактивните работодавци во светот. Стефано Доменикали, претседател и главен извршен директор на Lamborghini, рече „да се биде во можност да се привлече најдобриот талент со силата на нашиот бренд, и да се инвестира во нивниот професионален развој, е клучна алатка во нашите идни амбиции“.     Сите знаеме дека довербата на клиентите […]

Повеќе

Макрон сака Франција да стане производител број 1 на електрични возила во Европа.

Француската влада објави план за спасување од 8 милијарди евра за својата автомобилска индустрија, што е сериозно погодено од пандемијата на коронавирус и сака да ја искористи кризата за Франција да стане производител број 1 на електрични возила во Европа. Започнувајќи од следната недела, потрошувачите можат да добијат до 12.000 евра од владата за купување електричен […]

Повеќе

Тајните за животот на Елон Маск

Елон Маск е човек кој едноставно или го сакате или го мрзите.. Главниот извршен директор на Тесла, Елон Маск е претприемач на ракета, основач на корпорации, неуморен продавач.. Тој е ко-основач на Tesla Motors, PayPal и SolarCity и основач на SpaceX.     Со тешко детство, Елон Маск разви една единствена визија и немилосрдна работна […]

Повеќе

Погледнете го најбрзиот Bugatti Chiron на Травис Скот

Глобалната пандемија на коронавирус не го спречи Травис Скот да го испорача својот нов Bugatti Chiron. Тој го прослави својот 28-ти роденден со стил и си подари уникатен подарок од 3 милиони долари. Новиот Bugatti Chiron е еден од само 500те примероци. Травис Скот во последните неколку години неверојатно го зголеми својот раст на берзата. Неодамна Травис започна да […]

Повеќе

Колку вреди легендарниот портокалов Supra од The Fast and The Furious?

Oд 2001 година, па до ден денес, The Fast and The Furious се сметаат за култни филмски изданија. Овие филмови го креваат ентузијазмот за автомобили, автомобилските трендови и „културата на автомобили“ како целина.     Од сите автомобили во The Fast and The Furious франшизата, Mark IV Toyota Supra е еден од најпрепознатливите и најомилените автомобили помеѓу фановите. […]

Повеќе

Најлошо модифицирани моторцикли…

Заедно со автомобилот, мотоциклот сега е еден од најприсутните начини на транспорт. Неговото присуство се гледа на патиштата се почесто. Изборот на моторцикли е голем, брендови исто така има многу, па повеќето од сопствениците сакајќи да бидат поразлични од другите, додаваат или модифицираат делови за да одговараат на неговиот или нејзиниот вкус. Сепак, персонализација не значи […]

Повеќе

Најлошите и најгрдите special edition автомобили (ФОТО)

Не е невообичаено автомобилите да доаѓаат во широк спектар на спецификации и на модели. Многу често прво излегува нов модел кој е достапен за пошироката јавност, но, автомобилските компании прават и некои автомобили кои се „специјално издание“ и не се достапни за сите и се во ограничен број.. некогаш дури и само едно возило. Некогаш производителите дозволуваат други […]

Повеќе

Автомобилите кои не ги поминаа тестовите за безбедност…но, сепак се пуштени во продажба

Во 1885 година беше создаден првиот автомобил. И зачудувачки е колку далеку стигнаа автомобилите во однос на дизајнот, изгледот и перформансите. Со вклучување на толку многу подобрени и кул карактеристики, во денешно време автомобилите се олицетворение на модерната технологија. Ќе бидете изненадени што знаете дека со толку многу напредувања, сепак има автомобили кои не успеваат на […]

Повеќе

Тајните меѓу Форд и вработените

Со долгиот список на признанија што Форд ги има добиено, управуваше и сеуште управува со уште подолг список на правила. Кога Хенри Форд ја започна компанијата Форд Мотор во 1903 година, тој се претстави како пионер не само во автомобилскиот свет, туку и во светот на трудот. Тој на своите вработени му постави 40-часовна работна […]

Повеќе

Во светот на Ферари

Во Абу Даби е изграден “Светот на Ферари” кој е апсолутно шоу за посетителите. Се протега на 2.200.000 квадратни метри, што го прави најголемиот затворен парк за атракции во целиот свет. Ферари е бренд до 70 годишна традиција, па е лесно да се исполни целиот парк со атракции од богатата историја. Сите делови дури и пределите […]

Повеќе

Нов ривал во автомобилската индустрија…

Според нормите на најстрогиот протокол на САД EPA, Teslа Model S се поставува како сериозен кандидат на пазарот, Model S е, барем на хартија, модел кој изгледа како иднината на автомобилската индустрија. Но, сега има нов ривал подготвен да го преземе водството. Ќе бидете изненадени кога ќе ви кажеме дека не станува збор за некоја гигант […]

Повеќе

Најпродаваниот автомобил за месец февруари e…

Пандемијата со коронавирусот предизвика проблеми во автомобилската индустрија и допрва ќе предизвика уште повеќе. Но, до февруари, барем низ Европа, се функционираше како што треба. Најголем пораст во продажбата на автобили во февруари доживеа, Renault Clio.     Според податоците, побарувачката за Renault Clio во изминатиот месец, февруари, е поголема за разлика од Volkswagen Golf. Clio го […]

Повеќе

Смешни налепници на автомобилите (ФОТО)

Сигурно на сите ви се случило, додека чекате семафотор да светне зелено, да забележит дека на автомобилот паркиран пред вас има некоја забавна налепница. Голем дел од нив се духовити. Некои од нив исто така можат да бидат толку смешни што сигурно ќе ви го разубават денот. Сега е ваш ред да се насмете малце додека […]

Повеќе

А кои ѕвезди се луди по скапи автомобили…?

Вчера ви ги покажавме ѕвездите кои се скромни со своите барања и имаат евтини автомобили кои ги поседуваат и возат. Сега ќе ви кажиме дел од ѕвездите кои се љубители на брзи и скапи автомобили, па не прашуваат за цена и во нивните гаражи може да се види навистина голем луксуз. Ова се само дел […]

Повеќе

Кои познати фаци возат скромни автомобили?

Сите знаеме дека познатите ѕвезди можат да имаат се што ќе посакаат. Како да се во натпревар меѓусебе со докажување и покажување на богатството кое го поседуваат. Но, кога ставува збор за автомобили, некои од нив избраа да возат и не така скапи и лукзуни автомобили, што е за почит. Во прилог погледнете кои од […]

Повеќе