+389 2 3290 020

info@gps.mk

Погледнете го најбрзиот Bugatti Chiron на Травис Скот

Geonet GPS > ВЕСТИ > Вести > Погледнете го најбрзиот Bugatti Chiron на Травис Скот

Глобалната пандемија на коронавирус не го спречи Травис Скот да го испорача својот нов Bugatti Chiron. Тој го прослави својот 28-ти роденден со стил и си подари уникатен подарок од 3 милиони долари. Новиот Bugatti Chiron е еден од само 500те примероци.

Травис Скот во последните неколку години неверојатно го зголеми својот раст на берзата. Неодамна Травис започна да собира неколку скапи играчки за да му одговараат со неговиот новооткриен статус. Најновиот додаток на таа колекција е Bugatti Chiron вреден 3 милиони долари.

 

 

Bugatti Chiron е најбрзиот произведен автомобил во светот кој може да достигне до 482км/ч, а за 2 секунди дури до 100км/ч.

Откако Bugatti Chiron го соопштија новиот модел тие исто така изјавија: „Доколку клиентите имаат посебни желби во однос на боите или материјалите, дизајнерите и инженерите ќе направат се што е во нивна моќ да ги остварат вашите желби“.

Секој автомобил е направен во фабриката Bugatti “Atelier”. Bugatti Chiron е целосно рачно изработен и му требаат околу 6 месеци за фабриката да произведе еден Chiron. Секој Bugatti се третира како да е ремек-дело, и во многу погледи навистина е.