+389 2 3290 020

info@gps.mk

Што вози кралското семејство?

Geonet GPS > ВЕСТИ > Вести > Што вози кралското семејство?

Британското кралско семејство има голема почит од нивната земја и се сметаат за британски културни икони. Сето ова го прави кралското семејство најпопуларно и извонредно кралско семејство на светот, но сигурни сме дека веќе го знаете тоа.

Сите знаеме дека имаат строги правила во однесување, стил и многу протоколи кои треба да ги почитуваат. Исто така и кога станува збор за избор на автомобил и тука постојат правила.

Дали сте се запрашале како ќе изгледа гаражата Бакингемска палата. Погледнете во прилог:

 

Принцот Чарлс – Aston Martin Vola

 

Принцот Хари – Land Rover Discovery

Принцот Хари – Jaguar F-Type

 

Принцезата Дијана – Austin Mini Metro

 

Принцезата Дијана – Audi 80 Cabriolet

 

Принцезата Дијана – Jaguar XJ-SC

 

Принцезата Дијана – Rolls – Royce Silver Shadow

 

Принцот Вилијам – Range Rover Vogue SE

 

 

Кралицата Елизабета II – Vintage Car From The Royal Garage

 

Кралицата Елизабета II – Vintage Rolls-Royce

 

Принцот Хари и Меган – E-Type Jaguar

 

Принцот Чарлс – Aston Martin Vantage V8