+389 2 3290 020

info@gps.mk

Најгрдите автомобили кои ги возеле/поседувале ѕвездите..

Најгрдите автомобили кои ги возеле/поседувале ѕвездите..

Светските ѕвезди се разликуваат по многу работи, но една што им е заедничка на сите е дека – можат да го имаат секој автомобил што ќе го посакаат. Некои бираат класика автомбили, додека некои имаат посебен стил и барања за нивниот автомобил. Да се задржиме на овие вторите… Не секогаш сите имаат добар вкус кога […]

Повеќе

Ford и FCA наместо автомобили, ќе произведуваат заштитни маски и респиратори.

Ford и FCA (Fiat Chrysler Automobiles) соопштија дека во следниот период ќе изработуваат и медицинска опрема, нешто што се најавуваше во претходните денови низ медиумите. Поради драстично зголемениот број на заболени од Covid-19 во Америка, Ford се здружи со компаниите 3M и GE Healthcare, со цел да се вклучи во процесот на производство на респиратори […]

Повеќе

Какви автомобили поседува Кралицата Елизабета Втора…

Кралската гаража има флота од луксузни автомобили што ги користи Кралицата Елизабета Втора, бидејќи таа е најдолг монарх со повеќе од 60 години на престолот. Нејзината колекција на автомобили е поголема од 10 милиони фунти, што е околу 13,8 милиони долари. Еве дел од ретките класици во сопственост на Кралицата Елизабета Втора. Што возат остатокот […]

Повеќе

Што вози кралското семејство?

Британското кралско семејство има голема почит од нивната земја и се сметаат за британски културни икони. Сето ова го прави кралското семејство најпопуларно и извонредно кралско семејство на светот, но сигурни сме дека веќе го знаете тоа. Сите знаеме дека имаат строги правила во однесување, стил и многу протоколи кои треба да ги почитуваат. Исто така […]

Повеќе

Кои автомобилски брендови се најчести меѓу видео игрите?

Кои модели на автомобили најчесто се појавуваат во видео игрите можите да прочитате ТУКА. А, во прилог ќе ви ги прикажиме кои автомобилски бренд го има најчесто во видео игрите. Ford се наоѓа на врвот на листата и ја носи титулата како бренд кој најчесто се појавува во улога на полициски автомобили, амбулантни возила или такси […]

Повеќе

Кои автомобили најчесто ги има во видео игрите…

Има акција и авантура, па токму затоа видео игрите нудат шанса да избегате од реалноста каде што можете – од бркање лоши момци до трки низ светски познати патеки во Формула 1. Љубопитни да ги откријат возилата со кои се возат луѓето во виртуелниот свет, Сarwow анализира илјадници видео игри со помош на Game Cars […]

Повеќе

Запираат со производството многу произведувачи на автомобили

Многу произведувачите на автомобили, соопштија дека го запираат производството во фабриките. Поради брзото развивање на пандемија на коронавирус, повеќето компании се одлучија на овој чекор.  Двете фабрики појаснија дека дошло до опаѓање на продажбата на автомобили поради епидемијата на коронавирусот, дека имаат тешкотии во одржувањето на синџирот на набавка, но и дека сакаат да ги заштитат […]

Повеќе

Овој Мерцесес… не би го посакале…

Станува збор за проект на германската компанија Binz – X-Class е одличен пикап кој што е модифициран од караван E-Class и е претворен во пикап. Возилото се наоѓа и е достапно само во САД засега.     X-Class им нуди шанса на купувачите да може да изберат V6 мотор со турбополнач, но оние кои сакаат поудобно возење. […]

Повеќе

COVID-19 може да се задржи и на површината од вашиот автомобил

Вирусот кој се расшири низ целиот свет, поконкретно познат како COVID-19, лесно се пренесува и бара голема хигиена, внимание и социјална свест со цел да се спречи ширењето. Автомобилот е добар начин да одржите социјална оддалеченост во однос на јавниот превоз. Правилата за заштита не се исклучок и за во автомобил.     Социјалното растојание […]

Повеќе

Huawei и Porsche Design

Huawei работи со Porsche Design уште од 2016 година, па кога Huawei открива предводник на P-серии или Mate, обично има премиум издание на Porsche Design со прилагодена надворешност и ексклузивни карактеристики. Најчесто изборот е заснован на овие две серии. И оваа година нема да биде поинаква, па Huawei P40 е овогодинешниот избор.     Ова […]

Повеќе

Тесла достигна до 1.000.000 произведени електричен автомобил

Пред само неколку години, многу луѓе не веруваа дека Тесла може да произведува електрични возила во какви било значајни броеви, но производителот на автомобили успеа да им докаже спротивно – Тесла објави дека го произведува својот 1 милион електричен автомобил.     Покрај Model S, Model X и Model 3, наскоро ќе биде лансирано и […]

Повеќе

Леонардо Ди Каприо има нешто да ви препорача

Леонардо Ди Каприо веќе подолго од 20 години е посветен на борбата против климатските промени и го брани биодиверзитетот. Па не е ни чудно што италијанскиот бренд, FIAT, успеа да ја привлече холивудската ѕвезда како, Леонардо Ди Каприо да го поддржи нивниот стилски, еколошки градски автомобил – FIAT 500.     Минатата недела беше претставен на јавноста […]

Повеќе

BMW има ново лого!

За големите проиведители голем чекор е кога ќе дојде до моментот на промена на логото кое го брендира нивниот производ.     Со премиерата на новиот i4, германскиот производител на брендот BMW го претстави и своето ново лого. Стариот црн прстен беше заменет, со што новото лого зрачи повеќе отвореност и јасност. Ефектите 3D и […]

Повеќе

Кој е победник во„Европски автомобил на годината“ за 2020 година

90-тиот автомобилски саем во Женева, требаше да започне денес со церемонија која ќе го објави победникот на наградата – „Автомобил на годината“. Но, поради Корона вирусот, целиот настан беше откажан, освен доделувањето на најдобриот автомобил – тоа сепак се одржа.  Победник за автомобил на годината е избран – Peugeot 208.         Овај […]

Повеќе

Citroën Ami создаден за тинејџери

Саемот за автомобили во Женева е откажан поради Корона вирусот. Но, ова не значи пауза за производителите на автомобили. Напротив, тие континуирано си продолжуваат со развој и имплементирање на новитети од современата технологија. Citroën на Саемот сакаа да претстават едно ново посебно извадние на електрочно возило. Се работи за Ami – концепт кој е навистина […]

Повеќе